جهانی ,گروه ,صعود ,مصاف ,بازی ,جهانی 2018 ,برای صعود ,منطقه آسیا

قرعه‌کشی مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه آسیا در کوالالامپور مالزی برگزار شد و تیم ملی ایران حریفان خود را شناخت.

به گزارش گروه ورزش طبق آخرین رده‌بندی فیفا که  24 فروردین 95اعلام شد، سیدبندی تیم‌های حاضر در این دور مشخص شدند که ایران به‌همراه استرالیا در سید اول قرار گرفتند و قرار است 12 تیم در دو گروه 6تیمی قرار بگیرند.

 در گروهA ایران،کره جنوبی،ازبکستان،قطر،چین،روسیه و در گروهB استرالیا،ژاپن،امارات،عراق،تایلند به مصاف هم می روند. هم گروه نشدن ایران با عربستان از نکات مهم است که بدین ترتیب خطر برگزاری بازی با این تیم در کشوری ثالث دیگر ایران را تهدید نمی‌کند.

ایران در مقدماتی جام جهانی 2014 هم با تیم های کره،ازبکستان و قطر هم گروه بوده است.

کارلوس کی‌روش سر مربی تیم ملی ایران  به حضور بازیکنان جوان و تغییر نسل در تیم ملی گفت: ما برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داریم اما در حال حاضر دغدغه ما برنامه کوتاه مدت است. واقعیت این است که کشتی تیم ملی غرق شده و در حال رسیدن به کف دریاست و اگر بخواهیم کشتی را به سطح آب بیاوریم، کار دشواری داریم.

در همین راستا باشگاه پرسپولیس  طی صدور بیانیه ای حمایت و همکاری لازم را  از اجرای برنامه‌های تیم ملی، حتی خارج از روزهای تعیین شده از سوی فیفا ودر چارچوب هم اندیشی که برای حفظ هم زمان لیگ و تیم ملی و در نتیجه منافع ملی در بلند مدت صورت خواهد گرفت را اعلام کرد.

شاگردان کی‌روش کار خود برای صعود به جام جهانی را در ورزشگاه‌ آزادی آغاز کرده و در ورزشگاه آزادی نیز به پایان خواهند رساند. در دور رفت با قطر شروع  و در دور برگشت نیز با سوریه به پایان می رسد.

کی روش در سال هایی که روی نمیکت تیم ملی ایران نشسته سه بار مقابل کره شاگردانش را به میدا ن فرستاده که هر سه بازی را با نتایج مشابه 1- صفر به برتری رسیده است.

قطرنیز در ایران پنج بار به مصاف ملی پوشان رفته که ما حصل آن سه تساوی و دو شکست برای عنابی ها بوده است.

در پایان این دور از رقابت‌ها دو تیم برتر هر گروه به‌طور مستقیم به مرحله پایانی جام جهانی 2018 روسیه صعود خواهند کرد و دو تیم سوم برتر هر گروه به مصاف هم می‌روند و برنده این بازی در یک جدال رفت و برگشتی پلی‌آف بین‌قاره‌ای به دیدار تیمی از کونکاکاف (کنفدراسیون فوتبال آمریکای شمالی، مرکزی و حوزه دریای کارائیب) خواهد رفت تا آخرین شانس خود برای صعود به جام جهانی را امتحان کند.

 

 

 

 

منبع اصلی مطلب : ژورنالیسم
برچسب ها : جهانی ,گروه ,صعود ,مصاف ,بازی ,جهانی 2018 ,برای صعود ,منطقه آسیا
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 منطقه آسیا